طنز؛بهشتْ‌بی‌زورطلب‌ها و بهشتْ‌بازورطلب‌ها!

قدیم می‌گفتند چپ و راست، اصلاح‌طلب و اصول‌گرا اما حالا کم‌کم دیگر چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصول‌گرا دارد به بهشتْ‌بی‌زورطلب‌ها و بهشتْ‌بازورطلب‌ها تبدیل می‌شود. باز شکرش باقی است فعلا همه گروه‌ها روی این‌که بهشت رفتن خوب است، توافق دارند و ...

ایسنا: قدیم می‌گفتند چپ و راست، اصلاح‌طلب و اصول‌گرا اما حالا کم‌کم دیگر چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصول‌گرا دارد به بهشتْ‌بی‌زورطلب‌ها و بهشتْ‌بازورطلب‌ها تبدیل می‌شود. باز شکرش باقی است فعلا همه گروه‌ها روی این‌که بهشت رفتن خوب است، توافق دارند و تمام تلاش‌شان این است که ما به بهشت برویم و جهنمی نشویم و عاقبت‌مان نشود آن کسی که رفت روی دیوار و به بهتشیان گفت آب‌جوش می‌خواهید و بهشتیان گفتند نه. و او گفت، پس من یک موز برمی‌دارم.

البته اصولا شما از من بهتر می‌دانید که هر سال با گرم شدن هوا یک‌سری تحولات در جامعه انجام می‌شود. یعنی هر چه هوا گرم‌تر می‌شود، بحث بهشت و جهنم هم بالا می‌گیرد. چند روز پیش بخش خبری صداوسیما گزارشی پخش کرد که در آن گفته شد مانتوها در بازار یا کوتاه و کلفت هستند یا گشاد و نازک. یک خانمی هم مصاحبه کرد و گفت، من یک ماه است دنبال مانتو مناسب می‌گردم و پیدا نمی‌کنم چون مانتوها یا کوتاه و کلفت هستند یا گشاد و نازک! این گزارش یعنی این که اوضاع دارد عوض می‌شود. وقتی شما با سه دقیقه تلاش در تهران با‌کیفیت‌ترین مواد مخدر روز دنیا را پیدا می‌کنی، یک‌ماهه نمی‌توانی مانتو مناسب پیدا کنی؟

از آن طرف فرمانده نیروی انتظامی می‌گوید «پلیس حق ورود به حوزه خصوصی مردم را ندارد» پس اگر ندارد چگونه مردم را بفرستیم بهشت؟ وضع مانتوها را گشت ارشاد به طور عمومی سامان می‌دهد اما حوزه خصوصی چه؟ متاسفانه مردم در جامعه و محل کار یک طوری هستند و در خانه طور دیگر. یعنی در جامعه مصداق خُلد برین هستند و در خانه مصداق نار جهنم. با آنها چه کنیم؟ من خودم مثلا در جامعه به عنوان آدم فرهنگی تردد می‌کنم ولی در خانه رقص‌ نور هم دارم. باید با این رقص‌ نورها هم برخورد بشود. با رقص‌ نور کسی به بهشت نمی‌رسد که! می‌رسد؟

باقی بقای‌تان!

رضا ساکی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه