طنز؛ بیمار کالا نیست، عابربانک است!

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

گهی زین‌به‌پشت و گهی پشت‌به‌زین؛ با همین فرمول «رییس نظام‌پزشکی»که همیشه نسبت به آمبولانس‌چی‌جماعت، زین‌به‌پشت است، نشست توی آمبولانس و پشت‌به‌زین شد. بعد گفت: «بیمار کالا نیست.»

به همین مناسبت ما نظر چندتا دکتر را پرسیدیم که ببینیم بیمار در نظرشان چیست؟ (البته یادتان باشد که پزشکان ما اینطوری نیستند و پزشکان خارج اینطوری هستند وگرنه پزشکان ما همه رایگان بیماران را درمان می‌کنند و اگر لازم باشد پول هم می‌گذارند گوشه جیب مریض. در نتیجه شما تحت‌تاثیر تبلیغات غرب قرار نگیرید و اگر دیدید دکتری از شما زیرمیزی می‌خواهد بدانید بازیچه دست دیگران شده و قصد سیاه‌نمایی دارد.)

خلاصه دکتر پولپاروییان در پاسخ به این سوال که آیا واقعا بیمار کالا نیست؟ گفت: بیمار کالا نیست، بیمار عابربانک است. باید تا جایی که جان در بدن و پول در حساب دارد ویزیتش کرد.
دکتر آمپولوریدیان گفت: بیمار کالا نیست، بیمار کالابرگ است و هرچه از برگه‌های دفترچه بیمه‌اش را بشود بیشتر کند بهتر.

دکتر رادیوموجِ‌کوتاه‌لوژیزاده گفت: بیمار کالا نیست، بیمار توپ است و باید بین صاحب رادیولوژی و دکتر مربوطه پاسکاری شود.

دکتر نسخه‌پیچ‌آبادی گفت: بیمار کالا نیست، بیمار انبارگردانی است و باید نسخه را طوری برایش نوشت که مثلا وقتی مریض با یک قرص آسپرین حالش خوب می‌شود، 40تا قرص، کپسول و شربت هم مجبور بشود از داروخانه بگیرد، تا انبار داروخانه زود‌زود خالی شود.

دکتر... گفت: بیمار کالا نیست، چون کالا تاریخ انقضا دارد و ممکن است سرمایه آدم بخوابد و ضرر کند. ولی بیمار خواب ندارد و انقضا ندارد و همه‌اش سود است.

دکتر بیمارستاندولتی‌زاده گفت: بیمار کالا نیست، بیمار وسیله است و جلو دست‌وپاست و الکی تخت پر می‌کند که زودتر باید مرخصش کرد. دکتر بیمارستانخصوصی‌زاده گفت: بیمار کالا نیست، بیمار قطره‌قطره جمع گردد وانگهی برج‌سازی شود. دکتر پوریا عالمیبولانسیان نیز در پایان افزود: من یک‌بار رفتم بیمارستان و دستم شکسته بود. دکتر آمد گفت شغلت چیست؟ گفتم روزنامه‌نگار. یک نگاهی کرد و گفت می‌شود شش‌تومن. باید یک‌هفته بخوابی بیمارستان. اگر داری ویزیت کنم. گفتم دارم بفرما.

در اینجا خاطره ما به دلایل مختلف یکهو تمام شد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه