طنز؛ راهنمای چپ و راست

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت:

یکی از مسئولان گفت: «‌در زندگی اجتماعی و سیاسی باید یاد بگیریم اگر می‌خواهیم به چپ برویم باید راهنمای چپ بزنیم، اگر برعکس عمل کنیم یعنی راهنمای راست بزنیم و به چپ برویم، فاجعه آفریده می‌شود».

چندین متخصص بازکردن جملات رمزنگاری‌شده و کشف‌کننده معنا از جمله، دور هم نشستند و عقلشان را ریختند روی هم تا این جمله را کشف رمز کنند که تا این‌ لحظه ناموفق بوده‌اند. این گروه در بیانیه‌ای اعلام کردند ایشان می‌خواسته یک جا را بزند و زده اما معلوم نیست کجا را می‌خواسته بزند؛ که متأسفانه آنجایی که می‌خواسته بزند به‌خاطر پیچیده‌بودن جمله متوجه نشده خورده و دارد به کارش ادامه می‌دهد.

بعد از این حرف‌ها چند نفر از کسانی که راهنمای راست زده بودند و داشتند چپ می‌کردند، فرمان را چرخاندند و جلو سقوط را گرفتند.

همچنین چندنفر از کسانی که راهنمای چپ زده بودند و داشتند راست می‌رفتند چهره خودشان را شطرنجی کردند و باقی راه را چراغ‌خاموش رفتند.

پلیس راهنمایی و رانندگی نیز اعلام کرد از این به‌ بعد هر کسی راهنمای راست بزند اما به چپ بپیچد کار سیاسی کرده و سیاسی‌کاری در خیابان‌ها ممنوع است.

وزارت کشور نیز گفت هر کسی حتی برای یک‌لحظه بخواهد راهنمای این‌وری بزند اما آن‌وری بپیچد باید مجوز بگیرد وگرنه قصه می‌شود.

گفتنی است برخی در سری یادداشت‌هایی ثابت کردند بهترین راه راهنمازدن این است که هر دو راهنمای چپ و راست را با هم بزنیم. البته یک نفر با اسم مستعار پای اینستاگرام مربوطه کامنت گذاشت: داداش به اون میگن فلاشر، نمیگن راهنما.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه