طنز؛ ضد گزارش ایران - نیجریه!


مجله تماشاگر:

دقیقه صفر: بازیکنان ایرانی در حال گرم کردن خود هستند که در همین لحظه یکی از بازیکنان ما که نخواست نامش فاش شود زیادی گرم کرد و به دلیل گرمازدگی نفس اش برید و از ترکیب خارج شد.

دقیقه صفر: هاشم بیک زاده هم در حالی که داشت حرکات کششی انجام می داد به استفان کشی، سرمربی حریف برخورد کرد و مصدوم شدتا او هم این بازی را از دست بدهد.

دقیقه صفر: آندو تیموریان هم به علت خطا در حین گرم کردن از داور اخطار گرفت تا دو اخطاره شود و به این بازی نرسد.

طنز؛ ضد گزارش ایران - نیجریه


دقیقه 10: بازی با سوت داور آغاز می شود. فقط 90 دقیقه دیگر اگر همین نتیجه را حفظ کنیم یک امتیاز شیرین از این آوردگاه و غوغاکده به دست می آوریم.

دقیقه 10: بازیکنان ما اتوبوس خود را در محوطه جریمه خودی پارک کرده اند اما چون این اتوبوس اسکانیاست، با سرعت 30 کیلومتر بر ساعت به گاردریل یعنی تیر دروازه برخورد کرده و چپ می کند. خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم و سه بازیکن ما به صورت سرپایی مداوا شدند و به بازی ادامه دادند.

دقیقه 20: دنیال داوری که در دروازه ایران ایستاده تصور می کند درون قاب ایستاده و قرار است به عنوان خوش تیپ ترین بازیکن جام جهانی انتخاب شود، برای همین به شوت نیجریه ای ها هیچ واکنشی نشان نمی دهد ولی خوشبختانه توپ از بالای دروازه به بیرون می رود. نمی دانی تا کجا می رود.

دقیقه 30: بالاخره جواد نکونام در تصاویر تلویزیونی رویت می شود. او که به خوبی تا این دقیقه خودش را مخفی کرده بود ناچار می شود توپی را از بازیکن خودی بگیرد و فورا به مدافع تیم، پاس به عقب بدهد.

دقیقه 45: تیم ما برای اولین بار توسط اشکان دژاگه به دروازه حریف پخ می کند اما توپ گل نمی شود. در همین حین جان اوبی میکل، هافبک سرشناس حریف به اشکان می گوید: «اوا خدا مرگت بده. ما رو ترسوندی!»

دقیقه 46: تیم ما با دو تعویض، نیمه دوم را آغاز می کند. تعویض اول تعویض دستکش های دروازه بان ماست و تعویض دوم هم روی نیمکت است و مارکار آقاجانیان جای خودش را به گاسپار می دهد و می رود آن طرف تر می نشیند.

دقیقه 60: استفان کشی هم مثل ما بازی بکش زیرش را در دستور کار دارد. چند بار هم از خط کشی عبور می کند اما داور به او تذکر می دهد. کی روش در همین لحظه قراردادش را با یک تیم انگلیسی به امضا می رساند.

دقیقه 70: گل... تیم ما با حرکت انفرادی محمدرضا خلعتبری و پاس عالی او به جهانبخش به گل می رسد اما مثل اینکه اشتباهی شده و این صحنه آهسته گل ایران به ازبکستان در دور انتخابی جام جهانی است و به دلیل پخش تصاویر نامناسب از تلویزیون برزیل به صورت صحنه آهسته به نمایش گذاشته شده. اتفاقا رنگ لباس تیم ملی در این صحنه قرمز بود که مربوط به همان بازی مورد اشاره می شد.

دقیقه 80: کی روش برای حفظ نتیجه یک مدافع راست، یک مدافع چپ و یک دفاع وسط را به بازی می فرستد. حالا باید ببینیم 14 نفری می توانیم نتیجه را حفظ کنیم یا نه!

دقیقه 85: بازیکنان نیجریه جری شده اند و سراپا یعنی هم با سر هم با پا هم با زانو دارند حمله می کنند و اتوبوس تیم ملی را در مقابل دروازه ما غر کرده اند. بازیکنان ما بریده اند یعنی خودشان دوخته اند، خودشان بریده اند. هر کس در زمین دارد برای خودش بازی می کند و کی روش بهترین حمله را دفاع تشخیص داده است.

دقیقه 89: صدا و سیما سرودهای پیروزی و حماسی ورزشی را آماده پخش کرده. فقط یک دقیقه تا این پیروزی بزرگ فاصله داریم. بزرگترین پیروزی تاریخ فوتبال ما کسب نتیجه تساوی 2-2 مقابل استرالیا بود. مثل اینکه یک نفر باید ما را توجیه کند که پیروزی به نتیجه ای می گویند که در آن تیم ما از تیم حریف بیشتر گل زده باشد.

دقیقه 90: جواد نکونام برای دومین بار در زمین دیده می شود. او پس زمینه صحنه ای است که چند بازیکن ما با استفاده از زمانی که برای مداوای مدافع چپ مصدوم تیم در نظر گرفته شده آبی به سر و صورت می زنند. در این تصویر از دور مشخص می شد که بازوبند کاپیتانی نکونام آبی نیست و به رنگ دیگری است که معلوم نیست چه رنگی است.

دقیقه 90: زمان به سرعت برای نیجریه و به کندی برای تیم ما و معمولی برای رهگذران پارک وی سپری می شود. داور 5 دقیقه زمان تلف شده در نظر گرفته. اتوبوس دفاعی ما ولی ساعت کاری اش تمام شده. در این دقایق تلف شده چند بار دروازه ما به خطر می افتد که همه آنها با بی دقتی مهاجمان حریف نقش بر آب یعنی خطر بر آب می شود.

دقیقه 95: و ... سوت پایان مسابقه ایران - نیجریه با حساب صفر- صفر به سود شیربچه های ما. بلافاصله بعد از سوت پایان، همه بازیکنان ایران برای یادگار گرفتن پیراهن مسی به سوی این بازیکن حمله ور می شوند اما چون از ورزشگاهتا هتل محل اقامت تیم ملی آرژانتین فاصله زیادی است، 45 دقیقه طول می کشد تا به او برسند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه