طنز؛ ما و هیتلر را کجا می‌برید؟!

محمد صفا جویی در روزنامه قانون نوشت:

ما خوبیم. ما بهترینیم. اصولا نژاد آریایی- همان طور که مرحوم هیتلر نیز اشاره کردند- نژاد برتر است و ما هم آن‌طور که از شواهد بر می‌آید به گفته ایشان معتقدیم. اگر نبودیم، پس از برنامه پنجشنبه شب خندوانه، نمی‌رفتیم در پیج رامبد جوان به افغان‌ها و دست اندرکاران برنامه بد و بیراه بگوییم. اما راستش الان که نگاه می‌کنم می‌بینم اگر بخواهیم منطقی و منصفانه به ماجرا نگاه کنیم، این فقط ماییم که در دنیا خوب مانده‌ایم. هر جای جهان را که نگاه می‌کنی، مشکلات و خصوصیات منفی عمده‌ای به چشم می‌خورد. برای اینکه صحت گفتار من و آنهایی که فحش دادند مشخص شود، خصوصیات مردم نقاط استراتژیک جهان را از شرق به غرب با هم مرور می‌کنیم.

چین و حومه: گفتن ندارد. هم چینی‌ها و هم همسایگان‌شان یک مشکل عمده دارند. همه شان شبیه هم هستند یعنی یک مشت چشم خطی که معلوم نیست کی به کی است و در خانه‌شان، چه کسی با چه کسی صمیمی‌تر است. ضمن اینکه در مذمت چینی‌ها همین بس که تولید کننده جنس چینی هستند. با موفقیت‌های‌شان و اینکه نبض اقتصاد جهان را زیر دست دارند کاری نداریم؛ من حاضرم یک دست نداشته باشمولی آن شکلی نباشم.

هند: هندی‌ها که خوراک خنده هستند. می‌گویند در هندوستان با وجود تنوع بسیار زیادِ قومی و اعتقادی، اتحادی وجود دارد که نظیرش را در کمتر جایی شاهدیم و همین باعث شده در حال حاضر آنها در برخی زمینه‌های اساسی جزو کشورهای توسعه یافته باشند. ولی اینها را ولش کنید؛ آخر «نهی، نهی» هم شد کار؟ من حاضرم یک دست نداشته باشم ولی وقتی از کسی خوشم میاد درخت رو بغل نکنم.

ترکیه: ترکیه که مال خود ما بوده و خیلی نیازی به بررسی ندارد. این کشور هر چه دارد مال زمانی است که تحت سلطه ایران بوده است. اینکه الان پیشرفت کرده و در برخی زمینه‌ها از جمله پوشاک حرف اول را در منطقه می‌زند چه اهمیتی دارد؟ من حاضرم یک دست نداشته باشم ولی نام موزیسین محبوبم تارکان نباشد.

اروپا: اروپا که کلا جای سرد و یخی است. این‌طور که من شنیدم آنجا آدم‌ها درست به یکدیگر ابراز احساسات نمی‌کنند و چیزی به اسم خانواده عملا وجود خارجی ندارد. هوا هم همیشه ابری است و آدم دلش می‌گیرد. بعد تازه اکثر اینها وقتی می‌روند دستشویی درست خودشان را نمی‌شویند که این نشان از کثیف بودن جسمی و به تبع آن روحی آنها دارد. من حاضرم یک دست نداشته باشم ولی شیلنگ داشته باشم.

قاره آمریکا: این قاره از بالا تا پایینش مشکل دارد. آن از برزیلش، این هم از خود آمریکایش. فساد کل این قاره را دربرگرفته و این از فیلم‌ها وکلیپ‌هایی‌ که در آن مناطق تولید می‌شود، مشخص است. من حاضرم یک دست نداشته باشم ولی فاسد نباشم.

پ.ن: دیدید؟ فقط ما خوبیم. هیچ ربطی هم به مسائل ریسیستی و این قرتی بازی‌ها نداشت. خیلی منطقی تحلیل کردیم. به نظرم همین حالا وقتش فرا رسیده که برویم در پیج همه آدم‌های غیر ایرانی در دنیا و بهشان فحش پدر و مادر و خواهر و برادر بدهیم.

امضا: چرت نویس

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه