طنز؛ مهد سگ و خدمات 3g

رضا ساکی در ایسنا نوشت:

دو خبر تقریبا هم‌زمان منتشر شده‌اند. یک خبر درباره «مهد سگ» در تهران و یک خبر درباره 3g شدن همراه اول و ایرانسل.

خبر اول بسیاری از طبقات جامعه را تکان داد. یک عده گفتند ما بچه داریم ولی نمی‌توانیم بچه‌های‌مان را در مهد ثبت‌نام کنیم اما آنها سگ‌شان را در مهد ثبت‌نام می‌کنند. یک عده گفتند ما هم بچه داریم هم سگ، ولی هزینه مهد کودک و مهد سگ برای‌مان زیاد است. یک عده گفتند آیا می‌شود بچه و سگ با هم به یک مهد بروند؟ یک عده گفتند سگ و بچه چه؟ یک عده گفتند ما سگ داریم که مثل بچه‌مان می‌ماند ولی پول‌مان به مهد سگ نمی‌رسد و بچه‌مان در خانه تنهاست. خلاصه مهد سگ بحث داغ این روزهای مردم است. برخی حتی عقیده دارند که آنهایی که با بچه‌های مردم در مهد کودک رفتاری خارج از دایره بشری دارند همان‌هایی هستند که احتمالا مدتی در مهد سگ کار کرده‌اند و یا نصف روز در مهد سگ هستند.

برای قشر دلواپس اما مهد سگ مسئله‌ مهمی نیست. آنها همین که سگ توی خیابان نباشد و بی‌حجاب و سگ وارد بوستان نشود کافی است. برای آنها خدمات 3g مهم است. یعنی مهم است خدمات 3g نباشد نه این که مهد سگ نباشد. چون مهد سگ چیز مهمی نیست. مگر چقدر خانواده در تهران زندگی می‌کنند که می‌توانند سگ‌شان را بگذارند مهد سگ، خب بگذارند. مهم نیست. اما از 3g خیلی‌ها می‌توانند استفاده کنند و 3g برملاکننده است. سگ نهایتش نجس است که نجاستش با شستن و غسل کردن رفع می‌شود اما اگر مثلا ریز نمرات بنده وارد 3g بشود و دست مردم بیفتد تا ابد پاک نمی‌شود و تا دنیا دنیاست به اشتراک گذاشته می‌شود.

این طوری است که دلواپس می‌کوشد با 3g مقابله کند. چگونه؟ معلوم است. با روش همیشگی: آیا می‌دانید جوان‌های مردم با آمدن 3g می‌توانند در حالی که در اتوبوس نشسته‌اند فیلم بی‌تربیتی ببینند؟

حالا شما خودتان با خودتان خلوت کنید و به این پرسش پاسخ بدهید که آیا مهد سگ مبتذل واقعی است یا فیلم بی‌تربیتی؟ یا هر دو؟

باقی بقای‌تان!

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه