طنز؛ همگام با - امیر تتلو - در مستطیل سبز!

ماهنامه خط خطی - مهرداد نعیمی: هیچ وقت فکر نمی کردم در زمینه ورزش، از کارتون فوتبالیست ها احمقانه تر چیزی ظهور کند!

هیچ وقت فکر نمی کردم فضای فوتبال مان از این هم بامزه تر و چرت و پلاتر بشود!

همگام با تتلو در مستطیل سبز!


اصلا باورم نمی شد از قضیه آن مدافع که از کنار زمین ناگهان وارد مستطیل سبز شد و مثل یک دروازه بان جلوی گل شدن توپ را گرفت، اتفاق بامزه تری در فوتبال ایران بیفتد!

تا اینکه تتلو خبر داد که فوتبالیست می شود!

و با اینکه آنقدر خودش را خوب می داند که به پرسپولیس و استقلال هم برود اما دوست دارد به عشق حضور عابدزاده در راه آهن بازی کند! خدایا چه موهبتی است طنز نویس بودن در ایران! این همه سوژه باحال رو کوجای دنیا می شه پیدا کرد؟

حالا اصلا بیاید فرض کنیم ایشان به لحاظ تکنیک فوتبالی پل گاسکوئین هستند و آن لباس های جذاب را هم دیگر نمی پوشند و تتوها را هم پاک می کنند که منشوری نشوند و اندازه جوانی های مهدوی کیا هم می دوند و حتی برازنده تیم ملی هم هستند و اصلا یکی از اون یازده تا هستند!

من می خواهم بدانم آیا در 32 سالگی وارد عرصه فوتبال شدن کار خوبی ست؟ بعد حالا در کدام پست؟ پیستون راست؟ حداقل از استاتوس هایش این را فهمیدیم که سمت چپ زمین کلا نخواهد رفت!

بعد احیانا اگر به عشق عابدزاده دروازه بانی را انتخاب کند، وقتی توپ به سمت دروازه می آید، چه عکس العملی خواهد داشت؟ شیرجه می زند و می خواند «این ضرب المثل رنج گنج نمی دونم چی چی رو کی گفته؟» یا اسم می دهد و می گوید «بذار تو حال خودم باشم، نه نمی خوام پا شم!» بعد که به قیافه برآشفته مربی نگاه می کند، می خواند: «هی جیگیلی جیگیلی اخماتو وا کن، هی جیگیلی جیگیلی یه نگاه به ما کن!»

همگام با تتلو در مستطیل سبز!


بعد تصور کنید تتلویی ها می ریزن توی ورزشگاه و یکصدا می خونن «این تتلو یه کمی رو داره، یه مربی گامبو داره، یه دماغ کوچولو داره، یه صورت اخمالو داره، یک سگا پشمالو داره، بگو ببینم توی ترکیب اصلی ندیدیش؟ نه ندیدم! بی.ام.و ایکستری داره یه داداش ایکبیری داره، وای که چه استیلی داره، بگو ببینم توی ترکیب اصلی ندیدیش؟ نه ندیدم!»

بعد حالا تصور کنید تتلویی که تا همین حالا ده ها بار از دنیای موسیقی خداحافظی کرده، در عرصه ورزش چند بار چهارگوشه زمین رو خواهد بوسید و کتانی هایش را آویزان خواهد کرد؟ آخرشم جان خودم می رود می شود سرمربی پرسپولیس! والا! ممکن است از تتلو چنین کاری برنیاد، ولی از پرسپولیس برمی آید!

بعد در کنفرانس مطبوعاتی می خواند «حالا که وجهه کاری ندارم و مدرک مربیگری ندارم و لیسانس فوتبالی ندارم و بازیکن عالی ندارم و ویلا توی ساری ندارم و یه دونه هزاری ندارم و امتیاز حسابی ندارم، ولی شلوار لی که دارم، پاسپورت کانادایی نه، ولی کارت ملی که دارم، یه خانوم خوب در سطح تیم ملی که دارم! وای که چه حالیه، همه چیز عالیه، خوش می گذره با اینکه تیممون ته جدولیه!»

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه