طنز؛ گاو، خر، گوسفند و یک خر دیگر

سعید هوشیار در روزنامه قانون نوشت:

تصور کنید اگر گاوها نبودند چه اتفاقاتی می‌افتاد؟ عده‌ای معتقدند که نبود گاوها می‌تواند ضربه بزرگی به بشریت بزند و روی وجوهات مختلف زندگی آدمی موثر باشد و عده‌ای دیگر نیز معتقدند که مشکل اصلی بشریت همین گاوها هستند. ورای اینکه گاوها موجودات مفیدی هستند یا خیر، این نکته جای بررسی دارد که اگر کره زمین گاو نداشت چه شکلی می شد!؟ آیا جای بهتری برای زندگی بودیا نه؟ انتشار خبری باعث شد پاسخ به این سوال آسان‌تر شود؛ در صربستان گران ترین پنیر دنیا تولید می‌شود و آن هم نه از شیر گاو! بلکه از شیر خر! نیم کیلو 1000 دلار! فرض بر این بگیریم که عده‌ای با تلاش فراوان بتوانند اثبات کنند که به این همه گاو نیازی نیست و سرانجام گاوها را منقرض کنند، می‌دانید بعدش چه می‌شود؟ گاوها کنار می‌روند و خرها جایگزینش می‌شوند! دقت کرده‌اید که هر روز خبرهایی منتشر می‌شود که بنیان‌های فکری و منطقی و عرفی آدمی را به کل بهم می‌ریزد! شیر خر؟! به مکالمه یک خانواده در صربستان توجه کنید:

پدر: پسرم زودتر صبحونتو بخور بریم مدرسه‌ات دیر شد!
پسر: بابا این پنیر چرا مزش اینجوریه؟ پنیر گاویه؟
پدر: نه عزیزم.
پسر: پس از چیه؟
پدر: شیر خر!
پسر: بابا چرا ناراحت میشی؟! فقط پرسیدم، چیزی نگفتم که! آخه مزه‌ش یکجوریه! دوست ندارید، جواب ندید خب!
پدر: گفتم که پسرم، جوابتو دادم.
پسر: بابا شوخی نکن، جدی پرسیدم (به سبک شاگردان جناب ملکی). واقعا اگر ناراحت نمیشید بگید پنیرش از چیه؟
پدر: از شیر خر!
پسر: مگه خر هم پنیر داره؟
پدر: بله عزیزم خیلی حیوون‌ها پنیر دارن؛ گاو، خر، الاغ، گوسفند، بی شعور!
پسر: بی شعور؟!
پدر: اون آخری رو واسه این گفتم که مدرسه‌ ات دیر شده و عین خیالت نیست!

ضمنا شیر خر خواص بی نظیری نیز دارد که جوانی پوست، کاهش وزن و... تنها گوشه‌ای از تلاش خر برای نجات بشریت است. همچنین شیر خر سرشار از امگا3 است. (واقعا نمی‌دانم این امگا3 به درد چه می‌خورد و اصلا فرقش با امگا4 و امگا2 چیست!)

هوش خراش در این زمینه تحقیقات گسترده‌ای انجام داده و در نهایت به این نتیجه رسیده که انقراض گاوها و جایگزین شدن شان با خرها چه منافعی می‌تواند به همراه داشته باشد.

1: تکلیف آدمی با خرها روشن‌تر است. در مواجهه با گاو نمی‌دانید که قصدش حمله است و یا می‌خواهد دلبری کند. در واقع در هر زمان توقع هرکاری را از این موجود خواهید داشت.

2: علاوه بر خاصیت شیردهی می‌توان از باربری و حرف شنوی خرها و الاغ‌ها نیز استفاده کرد، در حالی که گاوهای عزیز چنین آپشنی ندارند.

3: در بسیاری از کشورهای دنیا به صورت تلفیقی از این دو موجود بهره می‌گیرند؛ از گاو برای گوشتش و از خر برای شیرش استفاده می‌کنند.

همان طور که ملاحظه کردید اگر گاوها منقرض شوند و از گردونه کنار بروند اتفاق خاصی نمی‌افتد، به این خاطر که خرها هستند و جورشان را می‌کشند، اگر خرها هم انقضایشان تمام شود از گوسفندان می‌توان بهره برد.

نتیجه گیری منطقی: هیچ وقت لنگ نمی‌مانیم، گاو نشد خر، خر نشد گوسفند، گوسفند نشد یک خر دیگر!

نتیجه گیری اخلاقی: از خر به عنوان فحش استفاده نکنید، خرها موجودات مفیدی هستند.‌

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه