چرا نوزاد هنگام شیر خوردن، سینه مادر را گاز می‌گیرد؟

چرا نوزاد هنگام شیر خوردن، سینه مادر را گاز می‌گیرد؟

نی نی بان: گاز گرفتن سینه توسط نوزاد هنگام شیر خوردن، مشکل بیشتر مادران است. زمانی که کودک به درستی شیر می‌خورد، نمی‌تواند گاز بگیرد. او زمانی گاز می‌گیرد که قادر به درست شیر خوردن نیست و بیشتر در اوایل یا اواخر شیر دادن، زمانی که مادر توجه زیادی به کودک خود ندارد، اتفاق می‌افتد.

 

چرا نوزاد هنگام شیر خوردن، سینه مادر را گاز می‌گیرد؟

 

 

کودکی که در حال دندان در آور است

 

کودکی که در حال دندان در آوردن است و لثه‌اش ملتهب شده اغلب گاز می‌گیرد. به او چیز سرد یا گرمی دهید تا بجود. این روش به او کمک می‌کند تا هنگام شیر خوردن کمتر گاز بگیرد. اگر احساس می‌کنید کودکتان درد می‌کشد، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

 

بعضی از مادران فکر می‌کنند که تغییرات بزاق دهان کودک می‌تواند نوک پستان را تحریک کند. با شستشو آن منطقه پس از شیردهی یا حمام کردن می‌توانید درد آن را کاهش دهد.

 

گاز گرفتن کودکانی که دندان ندارند

 

تعدادی از کودکان به دلیل این که شیر از پستان مادر به خوبی نمی‌آید یا حتی زمانی که مادر با دیگران مشغول حرف زدن است و به او توجهی نمی‌کند، گاز می‌گیرند. بعضی از کودکان نیز هنگامی که سیر شدند، تنها برای بازی این کار را انجام می‌دهند.

 

به کودک خود نگاه کنید و زمانی که احساس کردید سیر شد و می‌خواهد بازی کند، به او بگویید «نه» و او را از سینه خود جدا کنید. از گفتن «آخ» خودداری کنید زیرا ممکن است کودک را بترساند یا حتی خوشش آید و دوباره این کار را انجام دهد.

 

در آخر باید بگوییم که گاز گرفتن سینه مادر توسط نوزاد، موقتی است. گاز گرفتن، حتی زمانی که کودک شما دندان ندارد، می‌تواند دردناک باشد اما معمولا این اتفاق زمانی می‌افتد که او در حال دندان درآوردن است. بعضی از مادران هیچوقت به نوزادی که دندان در آورده شیر نمی‌دهند اما بعضی دیگر این کار را تا نوپایی او و بدون هیچ مشکلی انجام می‌دهند.

 

در نهایت اگر با گاز گرفتن نوزاد مشکلی پیدا کردید، با پزشک خود مشورت کنید.

شیر
پستان
گاز گرفتن
دندان
لثه
توجه
بازی
ملتهب
درد
بزاق
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه