چیدمان کامپیوتر اتاق کودک باید چگونه باشد؟

چیدمان کامپیوتر اتاق کودک باید چگونه باشد؟

خبرگزاری مهر: یک کارشناس ارشد مشاوره گفت: چیدمان کامپیوتر باید در معرض دید والدین قرار گیرد تا به طور غیرمستقیم و در عین حال با آزادی کودک کنترل شود.

 

چیدمان کامپیوتر اتاق کودک باید چگونه باشد؟ - تصویر 1

 

طیبه یوسفی با اشاره به چیدمان کامپیوتر در منزل خطاب به خانواده‌ها اظهار داشت: چیدمان کامپیوتر باید در معرض دید والدین قرار گیرد تا به طور غیرمستقیم و در عین حال با آزادی کودک کنترل شود.

 

وی توصیه کرد: خانواده‌ها باید با تهیه کردن نرم‌افزارهای مناسب، برنامه زمانی مشخصی را با توجه به سن کودک خریداری و بر روی سیستم نصب کنند.

 

یوسفی با تاکید بر همراهی کردن والدین هنگام کار با کامپیوتر توسط کودک خاطرنشان کرد: با این اقدام ارتباطات خانوادگی برقرار مانده و متزلزل نمی‌شود.

 

وی با اشاره به تعیین زمان معین برای کار کودک با رایانه گفت: این اقدام ضمن حفظ ارتباط والدین و کودک می‌تواند از افت تحصیلی کودک نیز جلوگیری کند ضمن اینکه روابط گرم و صمیمی افراد خانواده نیز حفظ ‌شود.

 

یوسفی همچنین بر تناسب سن کودک و استفاده از نرم‌افزارها تاکید کرد.

 

این مشاور خاطرنشان کرد: والدین هنگام بازی کودکان با آنها همراهی کنند تا هیجانات هنگام بازی کنترل و با یکدیگر در میان گذاشته شود.

 

این مشاور بر خرید بازیهای رایانه‌ای خلاقیت‌آور و فکری برای کودکان تاکید کرد و گفت: والدین سعی کنند در کنار بازیهای تفریحی و هیجانی از این نوع بازیها برای کودک استفاده کنند.

 

یوسفی با بیان اینکه خانواده‌ها آسیبهای پزشکی کار با رایانه را به کودکان یادآوری کنند، عنوان کرد: والدین به کودک خود آموزش دهند که هنگام کار با رایانه آرنج کمی پایین‌تر از مچ دست قرار گیرد همچنین هنگام کار با رایانه به طور دائم مچ دست خود را حرکت دهند تا مشکلات جسمانی برای آن به وجود نیاید.

 

این مشاور توصیه کرد: کودکان پس از هر دو ساعت کار با رایانه بلند شده قدم زده، آب نوشیده و حرکات نرمشی انجام دهند.

 

یوسفی با اشاره به عوارض چشمی گرافیک رایانه در کودکان گفت: کودکان و حتی افراد بزرگسال و والدین هنگام کار با رایانه به شکل مرتب پلک بزنند تا به عوارض چشمی کار با رایانه مبتلا نشوند.

 

وی با تاکید بر قرار دادن زیرپایی هنگام کار کودک با رایانه توصیه کرد: والدین کودک خود را آموزش دهند تا زانوها بالاتر از باسن قرار گیرد.

 

این مشاور توصیه کرد: والدین به کودک خود تاکید کنند که در فضاهای مجازی هرگز اقدام به ارائه پروفایل شخصی و یا پسوردهای خود نکنند و موارد شخصی خود را با افراد غریبه در میان نگذارند.

 

یوسفی بر کاهش ساعات کار با رایانه تاکید کرد و گفت: این مهم منجر به افزایش گرمی ارتباطات اعضای خانواده‌ها می‌شود.

کودک
خانواده
والدین
آزادی
رایانه
آسیب
پزشکی
روابط
آموزش
ارتباطات
اعضای خانواده
زانو
فضای مجازی
گرم
صمیمی
کامپیوتر
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه